Dziewiąta wygrana FC St. Pauli, grał Sobota

Tomasz Bidermann/Shutterstock
FC St. Pauli pokonał u siebie Kieler SV Holstein 1900 3:2 (1:2) w niedzielnym meczu 24. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Millerntor-Stadion całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Waldemar Sobota.
Prowadzenie miejscowym zapewnił z bliska po jedenastu minutach gry Richard Neudecker. Zaledwie trzy minuty później wyrównał z rzutu karnego Kingsley Schindler. Po kolejnych pięciu minutach Marvin Ducksch w polu karnym wygrał walkę z obrońcą i płaskim strzałem zdobył dla gości drugiego gola.
Szesnaście minut przed końcem efektownym wolejem po raz drugi na listę strzelców wpisał się Neudecker, a kwadrans później uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego losy konfrontacji rozstrzygnął Christopher Avevor.
Dzięki drugiej z rzędu i dziewiątej w sezonie wygranej zespół z Hamburga awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Drużyna z Kilonii doznała natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na trzeciej lokacie w klasyfikacji.