Dziewiąte zwycięstwo Tottenhamu Hotspur

CosminIftode/Shutterstock
Tottenham Hotspur pokonał przed własną publicznością Burnley FC 2:1 w ostatnim niedzielnym spotkaniu 17. kolejki angielskiej Premier League.

Na White Hart Lane nieoczekiwane prowadzenie przyjezdnym dał w pierwszej połowie strzałem z bliska Ashley Barnes, ale już sześć minut później wyrównał Dele Alli, który wykorzystał świetne podanie w pole karne Kyle'a Walkera.

"Koguty" decydującą o losach konfrontacji akcji przeprowadziły niespełna dwadzieścia minut przed końcem, kiedy to mocnym uderzeniem w krótki róg Toma Heatona zaskoczył Danny Rose.

Podopieczni Mauricio Pochettino dzięki dziewiątej wygranej w sezonie umocnili się na piątym miejscu w tabeli. "The Clarets" natomiast doznali dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i zajmują szesnaste miejsce w klasyfikacji.