Dziewięć goli i awans Stade Rennes w Pucharze Francji

Review News / Shutterstock
Angers Sporting Club de l'Ouest uległ u siebie po dogrywce Stade Rennes 4:5 (3:3, 0:2) w meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Francji.
Na Stade Raymond-Kopa prowadzenie ekipie z Bretanii zapewnił siedem minut przed przerwą uderzeniem z dystansu James Edward Lea Siliki. Pięć minut później podwyższył w sytuacji sam na sam Senegalczyk M'Baye Babacar Niang.
Siedem minut po zmianie stron kontaktowe trafienie z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uzyskał Senegalczyk Sada Thioub, ale radość miejscowych nie trwała długo. Dziewięć minut później podyktowany rzut karny wykorzystał Niang, po raz drugi wpisując się na listę strzelców w tym spotkaniu.
Jego wyczyn skopiował pięć minut przed końcem Thioub, który zwiódł obrońcę w polu karnym i mocno przymierzył pod poprzeczkę. Minutę przed końcem straty odrobił Kameruńczyk Stephane Bahoken, wykorzystując drugi podyktowany w tym meczu rzut karny.
Po jedenastu minutach dogrywki gości przybliżył ponownie do sukcesu Yann Gboho. Iworyjczyk wykończył z bliska przebojową szarżę i podanie Romaina del Castillo. Pięć minut później do kolejnego wyrównania doprowadził jednak płaskim strzałem z pola karnego Romain Thomas.
Ostatnie słowo należało jednak do zespołu z Bretanii, któremu awans dał kapitalnym uderzeniem z dystansu Jeremy Gelin na dziesięć minut przed końcem dogrywki.