Dziewięć goli w Krakowie! Miedź Legnica pożegnała się z Ekstraklasą zwycięstwem z Wisłą! [WIDEO]

asinfo
W grupie spadkowej Ekstraklasy już wszystko jasne. Za nami mecze jej ostatniej kolejki w tym sezonie.
Wisła Kraków przegrała z Miedzią Legnica 4:5. Goście w 26. minucie mogli wyjść na prowadzenie, lecz Lis obronił rzut karny wykonany przez Forsella.
Kilka minut później to gospodarze zdobyli bramkę. Na listę strzelców wpisał się Kolar.
Po zaledwie 4 minutach było już 1:1. Tym razem goście, a konkretniej Joan Roman, wykorzystali jedenastkę.
W 55. minucie gola na 2:1 dla Wisły zdobył Savicević. Kolejne trzy trafienia należały do gości.
W końcówce spotkania gospodarze zdołali wyrównać. Bramki zdobyli Paweł Brożek i Kolar.
Dwie stracone bramki nie załamały gości, którzy dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki. Udało im się to w 10. minucie doliczonego czasu gry.
Ostatecznie Miedź wygrała 5:4.
* * * * *
Składy meczowe:
W innym spotkaniu Wisła Płock zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. Mecz nie należał do najciekawszych.
W przypadku gości od dłuższego czasu było wiadomo, że spadną z Ekstraklasy. Od przyszłego sezonu grać będą w I lidze.
* * * * *
W kolejnym meczu grupy spadkowej Korona Kielce przegrała z Górnikiem 0:3. Obie drużyny już przed meczem były pewne utrzymania w Ekstraklasie.
* * * * *
W czwartym spotkaniu Śląsk Wrocław rozbił Arkę Gdynia 4:0. Śląsk i Arka w przyszłym sezonie zagrają w Ekstraklasie.