Dżoker Kownacki! Wszedł na ostatnie siedem minut i zaliczył asystę [VIDEO]

Roger Gor, wikipedia
Sampdoria Genua pokonała u siebie SPAL 2:0 (0:0) w sobotnim meczu 19. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A. Asystę przy drugim trafieniu dla gospodarzy zaliczył Dawid Kownacki.
O zwycięstwie Sampdorii przesądziły trafienia w doliczonym czasie gry. Najpierw Fabio Quagliarella wykorzystał rzut karny, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Była to 92. minuta spotkania.
Dwie minuty później filigranowy reprezentant Włoch przypieczętował sukces miejscowych, zdobywając swojego drugiego gola. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Dawid Kownacki. Polski napastnik pojawił się na boisku w 83. minucie.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Karol Linetty, zaś Bartosz Bereszyński przebywał na boisku przez ostatnie 20 minut. W drużynie gości cały mecz rozegrał Bartosz Salamon.
Zespół z Ligurii dzięki dziewiątej wygranej w sezonie umocnił się na szóstym miejscu w tabeli. Beniaminek z Ferrary doznał natomiast dziesiątej porażki i jest tuż nad strefą spadkową.