Eibar lepszy w derbach Kraju Basków

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
Piłkarze SD Eibar na własnym stadionie pokonali Real Sociedad 2:1 (1:1) w meczu trzeciej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie w tym spotkaniu już w 15. minucie. Wówczas sędzia Jose Sanchez podyktował rzut karny dla Realu Sociedad po faulu Marko Dmitrovica. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Willian Jose.
Gospodarze nieco ponad dziesięć minut później zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Marca Cardona. Hiszpański napastnik wykorzystał dośrodkowanie Anaitza Arbilla i strzałem z pola karnego pokonał golkipera rywali.
Bramkę na wagę zwycięstwa SD Eibar zdobył już w doliczonym czasie gry Charles de Oliveira Barbosa. 34-latek dopadł do piłki dośrodkowanej przez Joana Jordana i trafił głową w lewy dolny róg.
Zawodnicy Jose Mendilibara zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem trzech punktów zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli La Liga. Podopieczni Asiera Garitano mają na koncie cztery "oczka", co daje im aktualnie 9. lokatę.