Eibar pokonała rywala z czołówki Primera Division

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
W 11. kolejce La Liga SD Eibar pokonał u siebie Deportivo Alaves 2:1. Gospodarze wygraną zapewnili sobie w doliczonym czasie gry.
Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla zespołu gości. Manu Garcia już w 4. minucie skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
Dwadzieścia minut później sytuacja zespołu Alaves była trudniejsza po tym czerwoną kartkę otrzymał Ruben Duarte. Zespół Eibar grając w przewadze nie potrafił jednak odwrócić losów spotkania.
W 62. minucie siły na boisku były ponownie wyrównane. Czerwoną kartkę otrzymał Pablo De Blasis. Siedem minut później gospodarze wyrównali po uderzeniu z dystansu Joana Jordana.
Kiedy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zwycięskiego gola dla Eibar strzelił Pape Diop. Senegalczyk trafił głową z kilku metrów.
W tabeli La Liga Deportivo Alaves jest trzecie z dorobkiem 20 pubktów. SD Eibar natomiast zajmuje jedenastą pozycję, mając na koncie 14 punktów.
Kamil Kaczmarek04 Nov 2018 · 14:09