Eintracht lepszy od Bayeru Leverkusen

ninopavisic/Shutterstock
Eintracht Frankfurt pokonał u siebie Bayer 04 Leverkusen 2:1 (1:0) w drugim niedzielnym meczu 15. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Commerzbank-Arena prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił strzałem z bliska Danny Vieira da Costa. Dwanaście minut po zmianie stron podwyższył z kilku metrów Serb Filip Kostić, który asystował również przy pierwszym trafieniu.
Osiem minut później kontaktową bramkę zdobył Karim Bellarabi, ale na więcej nie było już stać "Aptekarzy". Zespół z przedmieść Kolonii po siódmej porażce w sezonie pozostał na jedenastej lokacie w tabeli.
"Orły" z Hesji, które wygrały wszystkie mecze w fazie grupowej Ligi Europy, odniosły natomiast ósme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i umocniły się na piątym miejscu w klasyfikacji.