Eintracht pokonał Fortunę Duesseldorf, występ Dawida Kownackiego

ninopavisic/Shutterstock
Eintracht Frankfurt wygrał u siebie z Fortuną Duesseldorf 2:1 (0:1) w niedzielnym meczu 3. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Commerzbank-Arena pierwsza bramka padła w 36. minucie. Rouwen Hennings wyskoczył do futbolówki zagranej przez Alfredo Moralesa i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 57. minucie, kiedy Goncalo Paciencia zagrał do Basa Dosta, a ten głową skutecznie trafił do siatki. Gola na wagę zwycięstwa Eintrachtu strzelił w 86. minucie Paciencia, a przy jego trafieniu asystował Danny da Costa.
Mecz w wyjściowej jedenastce ekipy z Nadrenii Północnej-Westfalii rozpoczął Dawid Kownacki i przebywał na boisku do 65. minuty. Był to jego drugi ligowy występ w tym sezonie.
Gracze Adi Huttera mają na koncie sześć punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli, z kolei zespół prowadzony przez Friedhelma Funkela z dorobkiem trzech "oczek" plasuje się na dwunastej pozycji.