Ekwador w ćwierćfinale Copa America

AGIF / Shutterstock.com
Ekwador rozbił Haiti 4:0 i awansował do ćwierćfinału Copa America. Piłkarze z Haiti żegnają się z turniejem.

Przed meczem było wiadomo, że jeśli Ekwadorczycy wygrają przynajmniej dwoma bramkami, to zapewnią sobie awans do kolejnej rundy niezależnie od wyniku spotkania Brazylii z Peru. Nic dziwnego, że rzucili się na rywali. W pierwszej połowie gracze z Ekwadoru bombardowali bramkę Haiti i już do przerwy osiągnęli wymarzony wynik. Do siatki trafili Enner Valencia i Jaime Ayovi.

Ekwador dokończył dzieło po przerwie. W 57. minucie gola strzelił Christian Noboa, co zupełnie odebrało Haitańczykom ochotę do gry. Mecz toczył się w lewniwym tempie, choć Ekwadorczycy zdobyli się na jeszcze jedno przyspieszenie, które zaowocowało golem Antonio Valencii.

Piłkarze z Haiti nie będą dobrze wspominać występu w Copa America. W trzech meczach stracili aż dwanaście goli! Siedem z nich wbiła im reprezentacja Brazylii, która także pożegnała się z turniejem.

Ekwador - Haiti 4:0 (2:0)
Valencia 11, Ayovi 20, Noboa 57, Valencia 78

Ekwador: Alexander Dominguez - Juan Carlos Paredes, Arturo Mina Meza, Frickson Erazo, Walter Ayovi - Antonio Valencia, Christian Noboa, Carlos Gruezo (79. Fernando Gaibor), Jefferson Montero - Enner Valencia (84. Fidel Martinez), Jaime Ayovi (46. Juan Cazares).

Haiti: Johnny Placide - Kim Jaggy, Romain Genevois, Mechack Jerome, Stephane Lambese - Sony Norde - Jean Maurice, Kevin Lafrance (71. Max Hilaire), James Marcelin (79. Jean-Marc Alexandre), Duckens Nazon - Kervens Belfort (70. Jeff Louis).

Żółte kartki: Lafrance, Genevois (Haiti).