Ekwador wyeliminował Urugwaj i zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata U-20

FIFA
Ekwador wygrał z Urugwajem 3:1 (1:1) w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata do lat 20, rozgrywanych w Polsce.
Urusi w fazie grupowej wygrali wszystkie trzy mecze i po 11. minutach spotkania w Lublinie wydawało się, że są na najlepszej drodze do kolejnego zwycięstwa. Ronald Araujo trafił po zamieszaniu w polu karnym i dał ekipie "La Celeste" prowadzenie.
Ekwadorczycy zdołali jednak odpowiedzieć po pół godzinie gry, kiedy Alexander Alvarado wykorzystał rzut karny.
Po przerwie oba zespoły szukały swoich szans, by strzelić zwycięskiego gola, ale nie stwarzały wielu stuprocentowych sytuacji. Lepiej prezentował Ekwador.
Kluczowa sytuacja miała miejsce w 75. minucie, kiedy Sergio Quintero uderzył skutecznie z pola karnego.
Urusi ruszali do ataku odrabiać straty, mniej skupiali się na obronie i Bruno Mendez w 82. minucie musiał ręką zatrzymać lecą do bramki piłkę. Zobaczył czerwoną kartkę, a po chwili Gonzalo Plata wykorzystał rzut karny i ustalił wynik na 3:1.
Ekwador w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą pary Francja - Stany Zjednoczone.
Jakub Kreśliński03 Jun 2019 · 19:25