El. do ME w piłce ręcznej: Polki wygrały wysoko

vazm6, wikipedia
Reprezentacja Polski wygrała z Finlandią 29:12 w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet.

W kwalifikacjach Polki rywalizują ze Słowacją, Węgrami i najniżej notowaną, wspomnianą Finlandią. Jednak początek meczu nie wskazywał, że Finki są słabym rywalem.

Przez kilka pierwszych minut utrzymywał się remis albo nieznaczna przewaga przeciwniczek. Dopiero w 8 minucie naszym zawodniczkom udało się wyjść na prowadzenie. Większą przewagę uzyskały w ostatnich minutach pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 13:8.

W drugiej odsłonie Polki szybko powiększyły przewagę - 15:9, potem 18:11 - i nie oddały jej już do końca. Wraz z kolejnymi minutami przepaść punktowa tylko się zwiększała i ostatecznie nasze szczypiornistki wygrały różnicą aż 17 punktów.

Jutro o godzinie 18 reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją.