El. EURO U21: Polska pokonała Gruzję 3:0

asinfo
Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na wyjeździe ekipę Gruzji 3:0 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U21.
Mecz był debiutem dla nowego selekcjonera kadry U21 Czesława Michniewicza. Trzeba przyznać, że młodzi reprezentanci Polski zaprezentowali się bardzo dobrze.
Już w pierwszej połowie nasi reprezentanci powinni wyjść na prowadzenie, zawiodła jednak skuteczność. Po pierwszych 45. minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.
W drugiej połowie przewaga Polaków przełożyła się na bramki. Najpierw rzut karny wykorzystał Dawid Kownacki w 58. minucie. Chwilę później zawodnik Sampdorii podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę po indywidualnej akcji zdobył Bartosz Kapustka.
Gruzja - Polska 0:3 (0:0)
Bramki: 57. Kownacki (karny), 65. Kownacki, 71. Kapustka
Gruzja: Kupatadze – Shulaia (68, Kokhreidze), Margvelashvili, Tabidze, Chabradze – Kutsia, Mamuchashvili, Chikviladze – Kharaishvili, Mikeltadze, Beridze
Polska: Drągowski – Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Piotrowski, Żurkowski, Kapustka (85. Rasak) – Szymański (87. Tomczyk)– Kownacki, Zawada (67. Świderski)