El. LE: Apollon wyeliminował FC Midtjylland

EUpdates, wikipedia
FC Midtjylland zremisował przed własną publicznością z Apollonem Limassol 1:1 (1:0) w rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.
Na MCH Arena w Herning prowadzenie gospodarzom już po dziesięciu minutach gry zapewnił precyzyjnym uderzeniem przy słupku Nigeryjczyk Rilwan Hassan. Wyrównał pięć minut po zmianie stron płaskim strzałem w długi róg Maltańczyk Andre Schembri.
Zespół z Jutlandii, który wcześniej wyeliminował Arkę Gdynia, walczył do końca o zwycięstwo, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala w dwumeczu.
Pierwsze spotkanie zespół z Cypru wygrał bowiem u siebie 3:2 i zakwalifikował się w ten sposób do fazy grupowej Ligi Europy. Losowanie tego etapu edycji tych rozgrywek zaplanowano w piątek.