El. LE: Awans Legii

asinfo
Legia Warszawa pokonała albańskie FK Kukesi 1:0 w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy. Pierwsze spotkanie zostało zweryfikowane przez UEFA jako walkower dla piłkarzy Henninga Berga i to oni zagrają w decydującej fazie kwalifikacji.

W pierwszej połowie meczu, obie drużyny rzadko zagrażały bramce rywali. Legia pierwszą dobrą okazję stworzyła w 18. minucie gry. Michał Kucharczyk otrzymał podanie przed polem karnym gości i zdecydował się na strzał z dystansu. Jego uderzenie nieznacznie minęło bramkę Kociego.

Na kolejną dobrą akcję warszawskiego klubu trzeba było czekać do 40. minuty spotkania. Ondrej Duda wbiegł w pole karne rywali, minął dwóch zawodników i oddał strzał, który z trudem odbił przed siebie Koci. Dobitka Tomasza Brzyskiego była niecelna. Chwilę później boisko z kontuzją opuścił Michał Żyro. W jego miejsce na placu gry pojawił się Guilherme.

Dwie minuty po zmianie stron Legia wyszła na prowadzenie. Ondrej Duda dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a niepilnowany Michał Kucharczyk strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza Kukesi.

Później trener Henning Berg wprowadził na boisko dwóch młodych zawodników. Na placu gry w miejsce Michała Pazdana i Michała Kucharczyka pojawili się Rafał Makowski i Robert Bartczak.

W 79. minucie gry, gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale bramkarz gości obronił mocny strzał Tomasza Brzyskiego z obrębu pola karnego i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:0.

Kolejny rywalem warszawskiego klubu będzie Wisła Kraków. Mecz czwartej kolejki Ekstraklasy rozegrany zostania w niedzielę na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.