El. LE: Braga lepsza od Broendby. Pogromcy Lechii Gdańsk żegnają się z europejskimi pucharami

brondby.com
SC Braga pokonała przed własną publicznością Broendby IF 3:1 (2:0) w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.
Na Estadio Municipal de Braga dwa gole dla gospodarzy strzelił Joao Palhinha. Najpierw w 19. minucie Portugalczyk wykorzystał błąd Marvina Schwabe i zdołał umieścić futbolówkę w siatce. Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Andre Horta, który mocny strzałem trafił przy lewym słupku.
W 66. minucie sędzia podyktował dla zespołu z Bragi rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wilson Eduardo, ale golkiper rywali odbił ją przed siebie. Wtedy dopadł do niej Palhinha, któremu udało się strzelić drugiego gola.
W 85. minucie Peter Bjur zmniejszył rozmiary porażki gości.
Mecz w wyjściowej jedenastce duńskiego zespołu rozpoczął Kamil Wilczek. Polak przebywał na boisku do 47. minuty i został zastąpiony przez Ante Ercega.
Podopieczni Ricardo Sa Pinto dzięki wygranej w dwumeczu 7:3 awansowali do czwartej rundy, gdzie zagrają ze Spartakiem Moskwa.