Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

El. LE: Braga lepsza od Broendby. Pogromcy Lechii Gdańsk żegnają się z europejskimi pucharami

Zwycięstwo Brondby IF, hat-trick Kamila Wilczka w 19 minut!
Źródło zdjęcia: brondby.com

SC Braga pokonała przed własną publicznością Broendby IF 3:1 (2:0) w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Na Estadio Municipal de Braga dwa gole dla gospodarzy strzelił Joao Palhinha. Najpierw w 19. minucie Portugalczyk wykorzystał błąd Marvina Schwabe i zdołał umieścić futbolówkę w siatce. Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Andre Horta, który mocny strzałem trafił przy lewym słupku.

W 66. minucie sędzia podyktował dla zespołu z Bragi rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wilson Eduardo, ale golkiper rywali odbił ją przed siebie. Wtedy dopadł do niej Palhinha, któremu udało się strzelić drugiego gola.

W 85. minucie Peter Bjur zmniejszył rozmiary porażki gości.

Mecz w wyjściowej jedenastce duńskiego zespołu rozpoczął Kamil Wilczek. Polak przebywał na boisku do 47. minuty i został zastąpiony przez Ante Ercega.

Podopieczni Ricardo Sa Pinto dzięki wygranej w dwumeczu 7:3 awansowali do czwartej rundy, gdzie zagrają ze Spartakiem Moskwa.

16 sie 2019 | 05:12
No to jedno znaczna diagnoza to nie Bredby było mocne tylko Lechia słaba skoro Braga ich rozjechała w dwu meczu.
+1
16 sie 2019 | 08:32
0
Wyobraźmy sobie Lechię która o mały włos się nie prześlizgnęła. Z takim podejściem mogli ustanowić rekord w wysokości porażki.