El. LE: Dynamo Kijów wyeliminowało Maritimo Funchal, grał Tomasz Kędziora

alphaspirit / shutterstock
Dynamo Kijów pokonało u siebie Maritimo Funchal 3:1 (2:0) w drugim czwartkowym meczu rewanżowym IV rundy kwalifikacji Ligi Europy.
Na Stadionie w stolicy Ukrainy całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Tomasz Kędziora. Polak w pierwszej połowie ujrzał żółtą kartkę.
Gole dla miejscowych strzelali jeszcze przed przerwą kolejno Denis Harmasz, Mykola Moroziuk oraz po zmianie stron Paragwajczyk Derlis Alberto Gonzalez. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie trafieniem Turka Erdema Sena.
Pierwsze starcie tych drużyn, rozegrane przed tygodniem w Portugalii, zakończyło się bezbramkowym remisem
Drużyna z Ukrainy zakwalifikowała się w ten sposób do fazy grupowej Ligi Europy. Losowanie tego etapu bieżącej edycji tych rozgrywek zaplanowano w piątek.