El. LE: Kompromitacja Legii! Wstydliwy koniec pucharowej przygody w Mołdawii!

asinfo
Legia Warszawa odpadła z mołdawskim Sheriffem Tiraspol w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Rewanżowy mecz zakończył się wynikiem 0:0. W pierwszym spotkaniu w Warszawie padł rezultat 1:1.
Mecz zaczął się agresywnej gry Legii, która od razu ruszyła na bramkę rywala. Pierwszą groźną sytuację stworzył jednak napastnik Sheriffa, który wychodził sam na sam z Malarzem. Sytuację ofiarnym wślizgiem uratował Hlousek.
W 25. minucie piłkarze Legii przeprowadzili ciekawą, składną akcję, Jodłowiec padł w polu karnym, jednak sędzia nie wskazał na wapno.
W 38. minucie miało miejsce kluczowe dla meczu zdarzenie. Michał Pazdan otrzymał czerwoną kartkę. Najpierw w walce o piłkę przypadkowo uderzył Badibangę, a po chwili zaczął kłócić się z arbitrem i go szturchnął. Dwie żółte kartki wykluczyły reprezentanta Polski z dalszej gry.
Legia w drugiej połowie, grając w osłabieniu, nie potrafiła stworzyć akcji na wagę zwycięstwa. Za to rywale przeprowadzali groźne kontry, jedna żadna z drużyn nie zdobyła bramki.
Mecz zakończył się wynikiem 0:0, tym samym Legia pożegnała się z grą w europejskich pucharach.