El. LE: Szalony mecz w Gdyni! Pięć goli i zwycięstwo Arki z FC Midtjylland

asinfo
Arka Gdynia wygrała przed własną publicznością z FC Midtjylland 3:2 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy.
Strzelanie rozpoczęło się w 31 minucie. Pięknym strzałem w samo okienko rywali z Danii popisał się Marcus Vinicius da Silva.
Gospodarze z prowadzenia cieszyli się raptem dwie minuty. Rilwan Hassan ograł obrońców Arki w polu karnym i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.
Trzy minuty później przeciwnicy byli już na prowadzeniu. Jakob Poulsen dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę głową zdobył Marc Dal Hende.
Duńczycy także długo nie cieszyli się z prowadzenia, bowiem za moment jedenastkę wykorzystał Marcus Vinicius da Silva.
W drugiej połowie również nie brakowało sytuacji bramkowych. Najpierw w 50 minucie piłkę w polu karnym otrzymał zupełnie niepilnowany Tadeusz Socha, ale uderzył z ostrego kąta wprost w golkipera rywali. Potem doskonałe szanse mieli Duńczycy - najpierw w 53 minucie, kiedy strzały przeciwników skutecznie blokowali defensorzy Arki i dziewięć minut później, gdy Rasmus Nissen Kristensen trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi uderzał Socha, ale jego strzał minimalnie chybił.
W doliczonym czasie gry zawodnikom Ojrzyńskiego udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Michał Nalepa, a bramkę głową zdobył Rafał Siemaszko.