El. Ligi Mistrzów: Awans Karabachu

Искендеров Рауф, wikipedia
Karabach Agdam wygrał na wyjeździe z Sheriffem Tyraspol 2:1 (1:0) w rewanżowym spotkaniu III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów i tym samym awansował do kolejnej fazy rywalizacji.
Kibice zgromadzeni na trybunach na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się wówczas Dino Ndlovu. 27-latek popisał się indywidualną akcją, którą wykończył mocnym strzałem, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.
W 86. minucie drugiego gola dla gości zdobył Michel. Hiszpan wygrał pojedynek główkowy i wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
W doliczonym czasie gry kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Ziguy Badibanga, który skutecznie wykorzystał rzut karny i jednocześnie ustalił wynik rywalizacji.
W barwach azerskiego zespołu zagrał Jakub Rzeźniczak. Polak pojawił się na murawie w 31. minucie, zastępując Maksima Medvedeva.
Dzięki wygranej, Karabach awansował do IV rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów.