El. LM: FK Rostów rozbił Ajax i awansował do fazy grupowej

Vlad1988/Shutterstock
FK Rostów pokonał w rewanżu Ajax Amsterdam 4:1 i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterem gospodarzy był Aleksandr Erochin, który strzelił gola i zanotował trzy asysty.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w pierwszej połowie. Erochin bardzo dobrze dośrodkował z prawego skrzydła, Sardar Azmoun najwyżej wyskoczył w polu karnym i mocnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Na początku drugiej odsłony miejscowi zdobyli drugą bramkę. Świetnie z rzutu wolnego piłkę wrzucił Timofiej Kałaczew, a Erochin strzałem głową z kilku metrów trafił do siatki.

Zupełnie rozbici gracze holenderskiej drużyny po godzinie gry stracili trzeciego gola. Kolejne dośrodkowanie, przyjezdni nie byli w stanie skutecznie wybić piłki z pola karnego i po strzale Erochina, tor lotu futbolówki tuż przed bramką zmienił Christian Noboa.

W 65. minucie było już 4:0. Erochin idealnie podał do Dmitrija Połoza, który niemal od połowy boiska biegł sam na golkipera Ajaksu, minął go i trafił do pustej bramki. W końcówce spotkania honorowego gola z rzutu karnego strzelił Davy Klaassen. Za faul czerwoną kartkę otrzymał Fiodor Kudriaszow.