El. LM: Niewykorzystany rzut karny Kramaricia i sensacyjny gol 18-latka z rzutu wolnego - Liverpool wygrał w Hoffenheim

Liverpool FC, ninopavisic/Shutterstock
Liverpool FC wygrał na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim 2:1 w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.
Już na początku pierwszej połowy gospodarze mieli wymarzoną okazję, by objąć prowadzenie. W 10 minucie Dejan Lovren faulował w polu karnym jednego z zawodników rywali, ale rzutu karnego nie wykorzystał Andrej Kramarić.
Mogło się to zemścić na niemieckim zespole bardzo szybko. Chwilę później w stronę bramkę Hoffenheim popędził Mohamed Salah, lecz w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki.
"The Reds" wyszli na prowadzenie w 35 minucie. Niespodziewanym strzelcem gola był 18-letni prawy obrońca Trent Alexander-Arnold. Młody zawodnik pięknie przymierzył z rzutu wolnego.
Jeszcze przed przerwą gospodarze powinni wyrównać. Serge Gnabry strzelił jednak wprost w bramkarza, a dobitka Wagnera odbiła się jedynie od słupka i piłka wyszła poza boisko.
Na początku drugiej odsłony to podopieczni Jurgena Kloppa powinni podwyższyć prowadzenie, lecz Roberto Firmino z piątego metra uderzył wprost w golkipera.
W 70 minucie szansę miał Salah, ale strzelił słabo, w środek bramki i Oliver Baumann wybił piłkę na rzut rożny.
Liverpool w końcu dopiął swego i w 74 minucie mieliśmy 2:0. James Milner dośrodkowywał z lewego skrzydła, piłka po drodze otarła się jeszcze o klatkę piersiową Haavarda Nortveita i wpadła do bramki obok zupełnie zaskoczonego Baumanna.
Gospodarze odpowiedzieli kontaktowym golem w 87 minucie. Autorem bramki był Mark Uth, który przyjął piłkę na klatkę piersiową, wpadł w pole karne i pokonał golkipera Liverpoolu strzałem w długi róg.
W doliczonym czasie gry Niemcy mogli doprowadzić do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym głową uderzał jeden z graczy Hoffenheim, ale chybił minimalnie. "The Reds" ostatecznie wygrali 2:1.