El. LM: Rosenborg wyeliminował mistrzów Szwecji

CosminIftode/Shutterstock
IFK Norrkoeping pokonał przed własną publicznością Rosenborg Trondheim 3:2 (0:1) w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Na murawie Idrottsparken Soedra Konstgraes goście objęli prowadzenie osiem minut przed przerwą, kiedy to rzut karny wykorzystał Duńczyk Christian Gytkjaer. Podwyższył dziesięć minut po zmianie stron Yann-Erik de Lanlay.

Zaledwie dwie minuty później gospodarzy poderwał do walki kontaktowym golem Sebastian Andersson, a po kolejnych 120 sekundach do wyrównania doprowadził Christoffer Nyman. Kiedy niespełna kwadrans przed końcem Sebastian Andersson trafił po raz drugi wydawało się, że ostatnie minuty mogą kibicom przynieść jeszcze sporo emocji, ale przyjezdni na więcej nie pozwolili już mistrzom Szwecji.

Rywalem w kolejnej rundzie zespołu z Norwegii, który wygrał pierwszy mecz u siebie 3:1 i dzięki temu wywalczył awans, będzie APOEL Nikozja.