El. LM: Zwycięstwo w Skopje i awans Nomme Kalju

Zwycięstwo w Skopje i awans Nomme Kalju
photo_master2000 / shutterstock.com
KF Shkendija przegrała u siebie z Nomme Kalju Tallin 1:2 (0:1) w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Na gościnnym Tose Proeski Arena w Skopje prowadzenie ekipie z Estonii zapewnił po pięciu minutach gry uderzeniem głową Włoch Maximiliano Achille Ugge. Siedemnaście minut po zmianie stron wyrównał z rzutu karnego Agim Ibraimi.
Losy konfrontacji i dwumeczu rozstrzygnął dopiero w doliczonym czasie gry Brazylijczyk Liliu, który skierował piłkę do siatki sytuacyjnym strzałem głową z kilku metrów.
Pierwsza konfrontacja tych drużyn zakończyła się wyjazdowym zwycięstwem mistrzów Północnej Macedonii 1:0, ale to drużyna znad Bałtyku zagra w kolejnej rundzie. Jej przeciwnikiem będzie Celtic Glasgow lub FK Sarajewo.
Jakub Kreśliński16 Jul 2019 · 19:01