El. ME. Belgia pokonała Rosję. Koszmarny błąd Courtoisa [WIDEO]

Belgia pokonała Rosję. Koszmarny błąd Courtoisa [WIDEO]
CP DC Press / Shutterstock.com
Belgia pokonała Rosję 3:1 w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy.
Trzecia drużyna świata wyszła na prowadzenie za sprawą Tielemansa. Za moment jednak goście doprowadzili do wyrównania, a katastrofalny błąd popełnił Courtois.
Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego na 2:1 strzelił Eden Hazard, który w drugiej połowie po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
W innym spotkaniu Holandia rozbiła przed własną publicznością Białoruś 4:0.
Na De Kuip w Rotterdamie pierwszoplanową postacią spotkania był Memphis Depay. Pomocnik Olympique Lyon już w pierwszej minucie wykorzystał fatalny błąd defensywny rywali i po minięciu golkipera skierował piłkę do pustej bramki.
Dwadzieścia minut później Depay efektownie odegrał piętą w polu karnym do wbiegającego Georginio Wijnalduma, który uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył wynik konfrontacji.
Rozgrywający "Les Gones" dziesięć minut po zmianie stron wykorzystał także podyktowany rzut karny, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Depay swój świetny występ podsumował trzy minuty przed końcem, kiedy to po jego przytomnym podaniu okazały sukces przypieczętował głową Virgil Van Dijk.