El. ME. Finlandia rozbiła Armenię, historyczny awans już tylko o krok [WIDEO]

Finlandia rozbiła Armenię, historyczny awans już tylko o krok [WIDEO]
Laszlo Szirtesi/shutterstock.com
Finlandia rozbiła u siebie Armenię 3:0 (1:0) w pierwszym wtorkowym meczu ósmej kolejki grupy J eliminacji Euro 2020.
Na Veritas Stadion w Turku gospodarzom zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą Fredrik Jensen, który wykorzystał błąd golkipera gości i skierował piłkę do siatki z kilku metrów.
Szesnaście minut po zmianie stron podwyższył efektownym lobem nad bramkarzem Teemu Pukki.
Napastnik Norwich City ustalił także wynik dwie minuty przed końcem, po raz drugi wpisując się na listę strzelców w podobny sposób.
"Suomi" dzięki piątej wygranej w tych eliminacjach umocnili się na drugim miejscu w tabeli i do awansu brakuje im tylko zwycięstwa w najbliższym spotkaniu z Liechtensteinem. Ormianie doznali czwartej porażki i pozostali na trzeciej lokacie w klasyfikacji.
Maciej Ziętarek15 Oct 2019 · 20:08