El. ME: Irlandia Północna kolejnym finalistą Euro 2016

Laszlo Szirtesi, Shutterstock
Reprezentacja Irlandii Północnej wygrała w Belfaście z Grecją 3:1 (1:0) w meczu grupy F eliminacji do Euro 2016. Było to szóste zwycięstwo zawodników Martina O'Neilla, którzy tym samym zapewnili sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu.

Bohaterem gospodarzy został Steven Davis, który zdobył dwie bramki w meczu. Wynik spotkania otworzył w 35. minucie, kiedy po znakomitym podaniu Stuarta Dallasa skierował piłkę obok lewego słupka bramki.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej części spotkania John Magennis wykorzystał centrę Olivera Norwooda z rzutu rożnego i głową skierował futbolówkę do siatki. W 58. minucie Davis zanotował swoje drugie trafienie, a pod koniec meczu wynik na 3:1 ustalił Christos Aravidis.

W drugim spotkaniu grupy F Rumunia zremisowała 1:1 z Finlandią. Pierwszego gola w meczu zdobył w 67. minucie Joel Pohjanpal. 21-letni Fin otrzymał dośrodkowanie od Teemu Pukki i wykończył akcję strzałem tuż obok lewego słupka. W doliczonym czasie gry gola na wagę jednego punktu zdobył Ovidiu Hoban.

Ze sporych opresji wyszli Węgry, którzy wygrali u siebie z Wyspami Owczymi 2:1. Gospodarze stracili gola już w 11. minucie, jednak w drugiej połowie zdołali odrobić straty. Dwie bramki zapewniające im końcowe zwycięstwo zdobył Daniel Bode. Goście zakończyli spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w doliczonym czasie gry drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Atli Gregersen.