El. ME. Jest diagnoza ws. Błaszczykowskiego! Pomocnika czeka dłuższa przerwa

Jest diagnoza ws. Błaszczykowskiego! Pomocnika czeka dłuższa przerwa
Dziurek / Shutterstock.com
Jakub Błaszczykowski nie będzie dobrze wspominać meczu eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Austrii. Pomocnik, który wszedł na boisko w drugiej połowie, z powodu urazu mięśnia przywodziciela spędził na murawie zaledwie 19 minut. Jak się okazuje, może czekać go niemal trzytygodniowa przerwa.
Skrzydłowy Wisły Kraków zmienił w 58. minucie meczu z Austrią Dawida Kownackiego. Wprowadził do gry "Biało-Czerownych" sporo ożywienia, jednak na kwadrans przed końcem spotkania nabawił się urazu i nie był w stanie kontynuować gry. Według informacji serwisu Sport.pl, Błaszczykowski naderwał mięsień przywodziciela.
Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski zdradził, że skrzydłowy dziś przejdzie dokładne badania, po których zapadnie szczegółowa diagnoza. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym miesiącu na boisku już się nie pojawi.
Rutynowany zawodnik może mówić o sporym pechu. Tego lata długo leczył złamanie kości śródstopia, a kontuzja ta zakłóciła jego przygotowania do sezonu. Po raz pierwszy wystąpił dopiero w meczu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Pogoni Szczecin (0:1).
Błaszczykowski zaliczył we wtorek 108. występ w kadrze. Wespół z Robertem Lewandowskim jest pod tym względem rekordzistą.
Maciej Ziętarek10 Sep 2019 · 07:16
Źródło: Sport.pl