El. ME. Kapitalny mecz w Hamburgu! Holendrzy pokonali Niemców [WIDEO]

Kapitalny mecz w Hamburgu! Holendrzy wygrali na arcytrudnym terenie [WIDEO]
Anton_Ivanov/Shutterstock
Reprezentacja Niemiec przegrała przed własną publicznością z Holandią 2:4 (1:0) w piątkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy.
Jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie w tym meczu gracze „Oranje”. Już w 8. minucie strzelał Depay, lecz Neuer zdołał wybić piłkę. Niedługo później na tablicy wyników widniał już rezultat 1:0 dla gospodarzy. Doskonałe, długie podanie z głębi pola otrzymał Klostermann. Ruszył na bramkę Cillessena i oddał strzał, jednak golkiper Holendrów odbił piłkę. Sęk w tym, że wprost pod nogi rywali, z czego skorzystał Gnabry, z zimną krwią pakując futbolówkę do siatki.
Po stracie gola goście przejęli boiskową inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Nie byli w stanie oddać celnego strzału na bramkę Neuera, a „Die Mannschaft” spokojnie wyczekiwała na swoją kolejną szansę. Ta nadeszła tuż przed przerwą. W znakomitej sytuacji znalazł się Reus, który jednak uderzył za blisko środka bramki, by zaskoczyć Cillessena.
O wiele więcej, niż przed przerwą, działo się w drugiej połowie. W 59. minucie do wyrównania doprowadził De Jong po podaniu Babela z lewej strony i serii katastrofalnych błędów niemieckiej obrony. Siedem minut później Holendrzy już prowadzili: piłkę do własnej bramki po zamieszaniu w polu karnym skierował Tah.
Po tym, jak w 73. minucie rzut karny, podyktowany za zagranie ręką De Ligta na gola zamienił Kroos mogło się wydawać, że gospodarze wracają na właściwe tory. Kolejne słowo należało jednak do zespołu Koemana, który zaledwie siedem minut później strzelił trzecią bramkę. Jej autorem był Malen, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości po świetnym, przytomnym podaniu Wijnalduma.
To właśnie ten piłkarz dobił w doliczonym czasie gry "Die Mannschaft", wykorzystując kapitalne dogranie Depaya.
Maciej Ziętarek06 Sep 2019 · 22:40
Źródło: Własne