El. ME. Krychowiak i Piątek zapewnili Polsce zwycięstwo w meczu z Izraelem i pierwsze miejsce w grupie [WIDEO]

Rafał Oleksewicz / Pressfocus
Reprezentacja Polski pokonała Izrael 2:1 (1:0) w wyjazdowym meczu eliminacji do Euro 2020. Tym samym Polacy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie G.
W wyjściowym składzie naszej kadry zabrakło Kamila Grosickiego i Roberta Lewandowskiego, lecz gra Polaków nie straciła na jakości. Podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrali znakomitą pierwszą połowę, w której grali z polotem i rozmachem.
Jednakże choć gra była naprawdę bardzo dobra, zdecydowanie gorzej było ze skutecznością. Uderzali m.in. Piotr Zieliński, Sebastian Szymański i Przemysław Frankowski, ale po żadnej z ich prób piłka nie wpadła do bramki Izraela.
Lepszym wykończeniem wykazał się Grzegorz Krychowiak, który w ostatnich miesiącach popisuje się formą strzelecką właściwą bardziej napastnikowi niż defensywnemu pomocnikowi. "Krycha" już w 4. minucie zachował się jak rasowy snajper, dopadł do piłki w polu karnym i z bliska wpakował ją do siatki.
W pierwszej połowie oddaliśmy aż 11 strzałów, z czego 8 było celnych. Gospodarze nie oddali żadnego strzału.
Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry Polacy zdobyli drugiego gola. Strzelił go Krzysztof Piątek, który po zamieszaniu w polu karnym z bliska wbił piłkę do bramki rywali.
W dalszej części meczu Polacy cofnęli się, co kosztowało ich w efekcie utratę bramki w 88. minucie. Gola zdobył Munas Dabbur.
Przez to końcówka spotkania stała się nieco nerwowa, ale Polacy zdołali utrzymać zwycięski wynik. Ostatecznie wygrali 2:1.
Tuż przed końcowym gwizdkiem na boisko wdarł się kibic, przez co ucierpiał Tomasz Kędziora. Sędzia musiał przedłużyć spotkanie o kilka minut.
W innych meczach w polskiej grupie Słowenia pokonała Łotwę, a Austria ograła Macedonię Północną 2:1. Te wyniki oznaczają, że oprócz Polski zapewniony awans na Euro mają także Austriacy.