El. ME. Minimalne zwycięstwo Węgier z Walią

Minimalne zwycięstwo Węgier z Walią
Laszlo Szirtesi/Shutterstock
Węgry wygrały u siebie z Walią 1:0 (0:0) w meczu eliminacji mistrzostw europy 2020. Dla gospodarzy to trzecie zwycięstwo w czwartym spotkaniu.
W pierwszej połowie na Groupama Arena w Budapeszcie zabrakło goli, a jedyne dwa celne strzały oddali goście. Po przerwie Węgrzy długo nie potrafili zaskoczyć Walijczyków.

Dopiero w końcówce spotkania zdołali zepchnąć rywali do defensywy. Najpierw strzał Laszlo Kleinheislera zdołał obronić Wayne Hennessey.
W 81. minucie walijski golkiper nie miał szans, kiedy w polu karnym do piłki jako pierwszy dobiegł Mate Patkai i trafił do siatki mocnym strzałem pod poprzeczkę.
Dla Węgrów to cenna wygrana, która pozwoliła "Madziarom" awansować na pierwsze miejsce w grupie E. Zespół prowadzony przez Włocha Cosimo Inguscio ma na koncie 9 punktów i jedno spotkanie rozegrane więcej niż rywale.
Walijczycy natomiast po trzech spotkaniach mają na koncie trzy punkty i zajmują czwartą pozycję.
Jakub Kreśliński11 Jun 2019 · 22:42