El. ME. Szwecja wygrała z Rumunią

Szwecja wygrała na początek eliminacji mistrzostw Europy
Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Szwecja wygrała u siebie z Rumunią 2:1 w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020. Gole dla gospodarzy strzelali Robin Quaison i Viktor Claesson. Dla gości trafił Claudiu Keseru.
Szwedzi do przerwy prowadzili dwoma bramkami. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Robin Quaison, który trafił z kilku metrów. Dla 25-latka, który na co dzień gra w FSV Mainz to pierwszy gol w narodowych barwach w meczu o punkty. Siedem minut później bramkę dla gospodarzy zdobył Viktor Claesson po uderzeniu z okolic piętnastego metra.
Rumuni walczyli o lepszy wynik w drugiej połowie. W 58. minucie Claudiu Keseru trafił głową po podaniu Razvana Marina. Napastnik zdobył ósmą bramkę w kadrze. Na więcej gości nie było już stać i pierwsze trzy punkty w eliminacjach zdobyli piłkarze „Trzech Koron”.
Kamil Kaczmarek23 Mar 2019 · 20:12