Nadchodzące

El. ME: Szwecja z awansem, pewne zwycięstwa faworytów [WIDEO]

Marcus Berg
Źródło zdjęcia: Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com

Reprezentacja Szwecji jest kolejnym zespołem, który zapewnił sobie udział w Euro 2020. Piłkarze ze Skandynawii pokonali na wyjeździe Rumunię 2:0 (2:0) i na kolejkę przed końcem mają nad nią cztery punkty przewagi. Wysokie zwycięstwa odnieśli Hiszpanie, Duńczycy i Włosi. Szwajcaria długo męczyła się z Gruzją.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadało się spotkanie w grupie F. Rumuni podejmowali w nim Szwedów - w przypadku zwycięstwa wyprzedziliby "Trzy Korony" i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Goście w 18. minucie wyszli jednak na prowadzenie po trafieniu Marcusa Berga, a jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Robin Quaison. Rumuni nie zdołali odrobić strat z pierwszej części meczu. Szwecja zwyciężyła 2:0 i zapewniła sobie drugie miejsce w grupie, co jest równoznaczne z awansem na Euro 2020.

Triumf w grupie F zapewniła sobie Hiszpania. "La Furia Roja" rozbiła Maltę aż 7:0. Bohaterem spotkania został Gerard Moreno, który zdobył gola i trzykrotnie asystował przy trafieniach kolegów.

Problemów z wygraną z outsiderem nie mieli także Duńczycy, którzy wpakowali sześć bramek Gibraltarowi - jedną z nich strzelił napastnik Lecha Poznań, Christian Gytkjaer. Drużyna Age Heraide wciąż nie jest pewna awansu na mistrzostwa Europy, mimo że prowadzi w grupie D.

W grze wciąż pozostają bowiem Szwajcarzy oraz Irlandczycy. Ci pierwsi mogli mocno skomplikować sobie sytuację, bo przez długi czas nie mogli znaleźć drogi do bramki reprezentacji Gruzji. Zmieniło się to dopiero w 77. minucie, gdy gola na wagę trzech punktów strzelił rezerwowy, Cedric Itten.

Komplet zwycięstw w meczach eliminacyjnych wciąż mają reprezentanci Włoch. "Squadra Azzurra" zwyciężyła 3:0 w wyjazdowym spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną. Na listę strzelców wpisali się Francesco Acerbi, Lorenzo Insigne oraz Andrea Belotti.

Wyniki piątkowych, wieczornych meczów eliminacji Euro 2020:

GRUPA D
Dania - Gibraltar 6:0 (1:0)
Bramki: Skov 12, 64, Gytkjaer 47, Braithwaite 51, Eriksen 85, 90+4.

Szwajcaria - Gruzja 1:0 (0:0)
Bramka: Itten 77.

GRUPA F
Hiszpania - Malta 7:0 (2:0)
Bramki: Morata 23, Cazorla 41, Torres 62, Sarabia 63, Olmo 69, Moreno 71, Navas 85.

Rumunia - Szwecja 0:2 (0:2)
Bramki: Berg 18, Quaison 34.

GRUPA J
Bośnia i Hercegowina - Włochy 0:3 (0:2)
Bramki: Acerbi 21, Isigne 37, Belotti 53.

+2
Szwecja bez Zlatana Ferrarimowica tak dobrze gra? Ciekawe co na to on sam, pewnie wyjedzie z tekstem że bez niego to nie ta sama drużyna, no i coś w tym jest, bo teraz jest lepsza.
15 lis 2019 | 23:17
0
Relacja i reakcja minuta po minucie z meczów Hiszpania - Malta i Szwajcaria - Gruzja na żywo z polskim komentarzem : 61' minuta meczu Hiszpania - Malta : "ha ha ha Hiszpanie męczą się z Maltą i prowadzą tylko 2-0 - kto tam w ogóle jest trenerem? Zresztą nieważne ,bo i tak za długo miejsca tam nie zagrzeje " 86' minuta i 7-0 "Robert Moreno to jeden z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia w Hiszpanii - prawdopodobnie przyszły Mistrz Europy...a może i Świata !?"
70 minuta mecz Szwajcaria - Gruzja : "ha ha Szwajcaria niby taka mocna ,a męczy się ze słabą Gruzją 0-0 .Tą Gruzją w której ludność cywilna na słowo Lewandowski czy Glik ,albo Nawałka ucieka w popłochu ,by schronić się na dwa lata do jaskini. Koniec meczu..."no i dowieźli byle jakie 1-0 ,męki w meczu. Męki w grupie w której cały czas są za plecami Duńczyków (do niedawna Irlandczyków też). Tych Duńczyków których to my zdystansowaliśmy różnicą ,aż 5 punktów !"