El. ME: Szwecja z awansem, pewne zwycięstwa faworytów [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Reprezentacja Szwecji jest kolejnym zespołem, który zapewnił sobie udział w Euro 2020. Piłkarze ze Skandynawii pokonali na wyjeździe Rumunię 2:0 (2:0) i na kolejkę przed końcem mają nad nią cztery punkty przewagi. Wysokie zwycięstwa odnieśli Hiszpanie, Duńczycy i Włosi. Szwajcaria długo męczyła się z Gruzją.
Zdecydowanie najciekawiej zapowiadało się spotkanie w grupie F. Rumuni podejmowali w nim Szwedów - w przypadku zwycięstwa wyprzedziliby "Trzy Korony" i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Goście w 18. minucie wyszli jednak na prowadzenie po trafieniu Marcusa Berga, a jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Robin Quaison. Rumuni nie zdołali odrobić strat z pierwszej części meczu. Szwecja zwyciężyła 2:0 i zapewniła sobie drugie miejsce w grupie, co jest równoznaczne z awansem na Euro 2020.
Triumf w grupie F zapewniła sobie Hiszpania. "La Furia Roja" rozbiła Maltę aż 7:0. Bohaterem spotkania został Gerard Moreno, który zdobył gola i trzykrotnie asystował przy trafieniach kolegów.
Problemów z wygraną z outsiderem nie mieli także Duńczycy, którzy wpakowali sześć bramek Gibraltarowi - jedną z nich strzelił napastnik Lecha Poznań, Christian Gytkjaer. Drużyna Age Heraide wciąż nie jest pewna awansu na mistrzostwa Europy, mimo że prowadzi w grupie D.
W grze wciąż pozostają bowiem Szwajcarzy oraz Irlandczycy. Ci pierwsi mogli mocno skomplikować sobie sytuację, bo przez długi czas nie mogli znaleźć drogi do bramki reprezentacji Gruzji. Zmieniło się to dopiero w 77. minucie, gdy gola na wagę trzech punktów strzelił rezerwowy, Cedric Itten.
Komplet zwycięstw w meczach eliminacyjnych wciąż mają reprezentanci Włoch. "Squadra Azzurra" zwyciężyła 3:0 w wyjazdowym spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną. Na listę strzelców wpisali się Francesco Acerbi, Lorenzo Insigne oraz Andrea Belotti.
Wyniki piątkowych, wieczornych meczów eliminacji Euro 2020:
GRUPA D

Dania - Gibraltar 6:0 (1:0)

Bramki: Skov 12, 64, Gytkjaer 47, Braithwaite 51, Eriksen 85, 90+4.
Szwajcaria - Gruzja 1:0 (0:0)

Bramka: Itten 77.
GRUPA F

Hiszpania - Malta 7:0 (2:0)

Bramki: Morata 23, Cazorla 41, Torres 62, Sarabia 63, Olmo 69, Moreno 71, Navas 85.
Rumunia - Szwecja 0:2 (0:2)

Bramki: Berg 18, Quaison 34.