El. ME U-21: Gol Kownackiego w końcówce zapewnił Polsce zwycięstwo i pierwsze miejsce w grupie

Roger Gor, wikipedia
Reprezentacja Polski wygrała u siebie z Litwą 1:0 we wtorkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 21. Zwycięskiego gola strzelił w końcówce spotkania Dawid Kownacki, który jeszcze kilka dni temu zagrał w seniorskiej drużynie narodowej przeciwko Nigerii.
Podopieczni Czesława Michniewicza bardzo długo nie potrafili poradzić się z dobrze broniącymi się rywalami. Przed przerwą brakowało dogodnych sytuacji, a najbliższy szczęścia był Mateusz Wieteska. Obrońca Górnika Zabrze oddał strzał głową, po którym piłka minimalnie minęła słupek.
W drugiej połowie Polacy trochę przyspieszyli swoją grę i zaczęli stwarzać sobie sytuacje. Dwa razy szansę miał wprowadzony Karol Świderski. Najpierw strzelił ponad poprzeczką, a następnie z kilku metrów nie potrafił głową skierować futbolówki do siatki.
Kluczowa akcja na stadionie w Lublinie została przeprowadzona w 78. minucie. Kamil Jóźwiak podał do wychodzącego za linię obrony Kownackiego, a napastnik Sampdorii Genua świetnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem rywali precyzyjnym uderzeniem. Po chwili mogło być 2:0, ale Świderski trafił w słupek.
Po tej wygranej Polacy objęli prowadzenie w grupie 3. Nad drugą Danią mają punkt przewagi. W następnym spotkaniu "Biało-Czerwoni" zmierzą się u siebie z Wyspami Owczymi. Do turnieju finałowego bezpośrednio awansują zwycięzcy grup. Cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc w grupach zagrają w barażach.