El. ME U-21: Polska nie dała rady Portugalii w pierwszym meczu barażowym

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Reprezentacja Polski przegrała w Zabrzu z Portugalią 0:1 w pierwszym meczu barażowym o awans do ME U-21.
Po pierwszej połowie podopieczni Czesława Michniewicza przegrywali 0:1. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Diogo Jota, który bez problemu wykończył znakomitą kontrę. Portugalczyk z kilku metrów skierował piłkę do bramki, wcześniej świetnie na skrzydle pokazał się Joao Felix.
W drugiej połowie Polacy walczyli  do końca o zdobycie wyrównującej bramki, jednak żaden z polskich zawodników nie był w stanie pokonać Joela Pereiry. Portugalski bramkarz dobrze interweniował po uderzeniach Żurkowskiego, Dziczka czy Jagiełły.
W 90. minucie wyśmienitą sytuację zmarnował Kapustka, który dostał od Jagiełły piłkę wprost na głowę, ale uderzył wyraźnie obok słupka.
Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w Chaves 20 listopada.

Daniel Makarewicz16 Nov 2018 · 19:56