El. MŚ 2018: Australia wygrywa w barażach i jedzie na mundial!

YouTube
Reprezentacja Australii pokonała Honduras 3:1 w rewanżowym meczu barażowym o awans na MŚ 2018 i zapewniła sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach.
Bohaterem Australijczyków na ANZ Stadium w Sydney był Mile Jedinak, który strzelił w tym spotkaniu trzy gole. Pomocnik pierwszą bramkę zdobył w 54. minucie, kiedy popisał się efektownym strzałem i pokonał golkipera rywali bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.
Kolejne trafienia na rzecz ekipy gospodarzy zawodnik Aston Villi dołożył odpowiednio w 72. oraz 85. minucie, pewnie egzekwując jedenastki.
Honorową bramkę dla zespołu zdobył w doliczonym czasie gry Maynor Figueroa, który zamienił rzut karny na gola.
Australia jest 31. drużyną, która awansowała na mistrzostwa świata. W gronie finalistów pozostało już tylko jedno miejsce, które zajmie zwycięzca meczu Peru - Nowa Zelandia.