El. MŚ 2018: Syria wygrała w Chinach

daykung/Shutterstock
Chiny przegrały u siebie z Syrią 0:1 (0:0) w meczu trzeciej kolejki grupy A trzeciej fazy kwalifikacji MŚ 2018 w strefie Azji.

Na Shaanxi Province Stadium w Xi'an zwycięskiego gola dla gości zdobył dziewięć minut po przerwie Mahmoud Al Mawas.

Dla reprezentacji Chin była to druga porażka na tym etapie kwalifikacji, po której podopieczni Gao Hongbo spadli na piąte miejsce w tabeli.

Syria natomiast odniosła pierwsze zwycięstwo i awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji. Awans do mundialu w Rosji uzyskają dwie najlepsze drużyny. Trzecia zagra w barażach.

W tej chwili na czele stawki w tej grupie są Korea Południowa i Uzbekistan, które zgromadziły po siedem punktów. Trzeci jest Iran z dwoma "oczkami" mniej.