El. MŚ 2018: Szwajcaria jedzie na mundial! Walka do ostatnich minut

AGIF/Shutterstock
Reprezentacja Szwajcarii bezbramkowo zremisowała z Irlandią Północną w rewanżowym meczu barażowym o awans na MŚ 2018 w strefie Europy.
Obie drużyny w regulaminowym czasie gry stworzyły sobie kilka groźnych sytuacji na boisko, a szczególnie aktywni byli tacy piłkarze jak Xherdan Shaqiri, Conor Washington czy Ricardo Rodriguez.
Ostatecznie żadnemu z zespołów nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Do ostatnich minut goście starali się zdobyć bramkę na wagę dogrywki, jednak żadna z ich prób nie skończyła się golem.
Chociaż na St. Jakob-Park padł remis, to podopieczni Vladimira Petkovica awansowali na przyszłoroczne mistrzostwa. Wszystko dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu 1:0.
Wówczas gola na wagę zwycięstwa "Helwetów" strzelił z rzutu karnego Ricardo Rodriguez.