El. MŚ 2018: Trzecia wygrana Iranu, Uzbekistan pokonał Chiny

almonfoto/Shutterstock
Iran wygrał u siebie z Koreą Południową 1:0 w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym spotkaniu trzeciej kolejki grupy A decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji.

Na Azadi Stadium w Teheranie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył dwadzieścia minut przed przerwą Sardar Azmoun. Dzięki trzeciej wygranej niepokonany dotychczas Iran objął samodzielne prowadzenie w tabeli.

Korea Płd. doznała natomiast dopiero pierwszej porażki i spadła na trzecie miejsce w klasyfikacji. Na drugą lokatę przesunął się Uzbekistan, który we wtorek pokonał przed własną publicznością Chiny 2:0.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą bezpośredni awans do mundialu w Rosji. Trzecia zagra jeszcze w barażach.