El. MŚ 2018: Wybrzeże Kości Słoniowej lepsze od Mali

AGIF/Shutterstock
Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało przed własną publicznością Mali 3:1 (3:1) w sobotnim meczu 1. kolejki grupy C trzeciej rundy kwalifikacji MŚ 2018 w strefie Afryki.

Na Stade de la Paix w Bouake rozpoczęło się po myśli gości, bowiem po osiemnastu minutach gry prowadzenie dla popularnych "Les Aigles" uzyskał Mustapha Yatabare.

"Słonie" jednak jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobiły straty. Wyrównał osiem minut później Jonathan Kodjia, po kolejnych pięciu minutach niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Salif Coulibaly, a zaledwie trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Gervinho.

Po zmianie stron kibice nie oglądali już bramek i dwukrotni triumfatorzy Pucharu Narodów Afryki odnieśli pierwsze zwycięstwo w decydującej fazie walki o mundial w Rosji. W pierwszym sobotnim meczu tej grupy Gabon bezbramkowo zremisował z Maroko. Tylko jej zwycięzca zagra na MŚ 2018.