El. MŚ 2018: Wygrane Korei Płd., Uzbekistanu oraz Iranu

Kostas Koutsaftikis/Shutterstock
W pierwszym meczu grupy A kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018 Korea Południowa wygrała po zaciętym spotkaniu z Chinami 3:2 (1:0).

Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie po samobójczym trafieniu Zhi Zhenga. Po przerwie do bramki reprezentacji Chin strzelali kolejno Chubg-Yong Lee i Ja-Cheol Koo.

Kiedy wydawało się, że wynik jest już przesądzony, niespodziewanie Chińczycy w przeciągu dwóch minut zdobyli dwa gole. Dla ekipy gości bramki zdobyli Hai Yu i Junmin Hao.

W pozostałych pojedynkach ej grupy Uzbekistan pokonał Syrię 1:0 (0:0) po bramce Aleksandra Geynrikha w 74. minucie spotkania, a Iran okazał się lepszy od Kataru wygrywając 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli w doliczonym czasie drugiej połowy Reza Ghoochannejhad, oraz Alireza Jahanbakhsh.

W kolejnych spotkaniach Syria zagra z Koreą Południową, Katar zmierzy się z Uzbekistanem, natomiast Chiny podejmą Iran. Wszystkie mecze odbędą się w sobotę, 6 września.