El. MŚ: Algieria rozgromiła Tanzanię 7:0

Celso Pupo/Shutterstock
Algieria rozgromiła u siebie Tanzanię 7:0 (3:0) w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. W pierwszym starciu tych drużyn padł remis 2:2.

Festiwal strzelecki w drugiej konfrontacji rozpoczął już w pierwszej minucie gry pomocnik FC Porto Yacine Brahimi.

Później dwukrotnie do siatki gości trafiali Faouzi Ghoulam oraz Islam Slimani, a efektowny sukces i awans do trzeciej rundy eliminacji dopełnili celnymi strzałami jeszcze Riyiad Mahrez i Carl Medjani.

Tanzania na usprawiedliwienie końcówkę pierwszej połowy i całą drugą część gry radziła sobie w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mudathiri Abbas.

* * * * * *
Algieria - Tanzania 7:0 (3:0)
Bramki: Brahimi 1, Ghoulam 23, 59-karny, Mahrez 43, Slimani 49-karny, 75, Medjani 72.
Czerwona kartka: Abbas (41, Tanzania).
Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Algieria.