El. MŚ: Anglia pokonała Słowację

ninopavisic/Shutterstock
Anglia pokonała u siebie Słowację 2:1 (1:1) w szlagierowym meczu ósmej kolejki grupy F eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Wembley Stadium już po trzech minutach gry prowadzenie przyjezdnym zapewnił Stanislav Lobotka, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Wyrównał osiem minut przed przerwą sprytnym strzałem w krótki róg Eric Dier, a niespełna kwadrans po zmianie stron drugiego gola dla gospodarzy zdobył uderzeniem zza linii pola karnego Marcus Rashford.
"Synowie Albionu" po szóstej wygranej umocnili się na prowadzeniu w tabeli, natomiast Słowacy doznali trzeciej porażki, ale pozostali na drugiej lokacie w klasyfikacji. Południowi sąsiedzi Polski już jednak tylko o punkt wyprzedzają Słowenię i Szkocję.