El. MŚ: Arabia Saudyjska zagra na mundialu w Rosji, Australia w kontynentalnym barażu

mooinblack/Shutterstock
Arabia Saudyjska wygrała przed własną publicznością z Japonią 1:0 (0:0) w ostatnim meczu dziesiątej kolejki grupy A decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji.
Na King Abdullah Stadium w Jeddah zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył osiemnaście minut po przerwie Fahad Mosaed Al Muwallad Al Harbi. Zawodnik Al-Ittihad FC zaskoczył golkipera rywali sprytnym uderzeniem w krótki róg z narożnika pola karnego.
Dzięki szóstej wygranej na tym etapie eliminacji Saudyjczycy odzyskali drugie miejsce w tabeli i uzyskali bezpośredni awans do mundialu w Rosji. Japonia już wcześniej zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie A, z której w barażu kontynentalnym z Syrią zmierzy się ostatecznie trzecia Australia.