El. MŚ: Czesi przegrali z Niemcami

Steindy, wikicommons
Czechy przegrały u siebie z Niemcami 1:2 (0:1) w szlagierowo zapowiadającym się meczu siódmej kolejki grupy C eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Synot Tip Arena w Pradze prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił już po czterech minutach gry Timo Werner, który wykorzystał świetne zagranie Mesuta Oezila i nie dał szans bramkarzowi rywali w sytuacji sam na sam.
Wyrównał dwanaście minut przed końcem Vladimir Darida, który zaskoczył Marc-Andre Ter Stegena kapitalnym uderzeniem z dystansu.
Radość gospodarzy trwała jednak tylko dziesięć minut, bowiem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mats Hummels sprytnym strzałem głową przypieczętował siódme zwycięstwo Niemców. Czesi doznali drugiej porażki i pozostali na trzeciej pozycji.
Na drugiej lokacie umocniła się natomiast Irlandia Północna. Ekipa z Zielonej Wyspy pokonała zgodnie z oczekiwaniami na wyjeździe San Marino 3:0. Na Stadio Olimpico di Serravalle dwa gole dla gości zdobył w niespełna pięć minut Josh Magennis.