El. MŚ: Dania pokonała Armenię

Dmitrij Nejmyrok, wikipedia
Reprezentacja Danii pokonała Armenię na wyjeździe 4:1 w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji i została liderem grupy E.
Prowadzenie dosyć niespodziewanie już w szóstej minucie objęli gospodarze. Potężnym strzałem zza pola karnego popisał się Rusłan Korjan i Kasper Schmeichel był bez szans.
Ormianie nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bo już dziesięć minut później do remisu doprowadził Delaney, który pokonał bramkarza rywali po uderzeniu głową.
Duńczycy jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli na 2:1. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Christian Eriksen.
Sukces gości ze Skandynawii przypieczętował jeszcze w końcówce dwukrotnie Delaney, który najpierw zaskoczył bramkarza rywali mocnym uderzeniem zza linii pola karnego, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra skierował po raz drugi piłkę do siatki głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Podopieczni Age Hareide dzięki trzeciej wygranej z rzędu wyprzedzili Polaków i objęli prowadzenie w tabeli grupy E. Ormianie doznali trzeciej z rzędu porażki i pozostali na piątym miejscu w klasyfikacji.