El. MŚ: Francja rozbiła Holendrów, mundial w Rosji bez "Oranje"?

photo_master2000 / Shutterstock.com
W hitowym pojedynku siódmej serii gier eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Rosji Francja pokonała Holandię 4:0. "Trójkolorowi" umocnili się na pierwszym miejscu grupy A.
Francuzi od początku meczu narzucili swój styl gry, Holendrzy za to zupełnie nie radzili sobie z pressingiem rywali. Prowadzenie w 14 minucie meczu dał Griezmann, który wykorzystał zagranie Oliviera Giroud i w sytuacji sam na sam pokonał Jaspera Cillessena. Kolejny raz piłkę z siatki holenderski bramkarz wyjmował w drugiej połowie. W 73 minucie do piłki dopadł Thomas Lemar, który pięknym strzałem z siedemnastu metrów podwyższył wynik na 2:0. Ledwie dwie minuty później ten sam gracz wykończył szybką kontrę swojego zespołu zdobywając trzecią bramkę. Wynik meczu ustalił Kylian Mbappe. Bohater najgłośniejszego transferu ostatniego dnia okienka w doliczonym czasie gry trafił na 4:0.

Holendrzy od 62. minuty grali w osłabieniu po tym jak dwie żółte kartki otrzymał Kevin Strootman. Dla Oranje porażka oznacza, że droga na mundial w Rosji stała się wyjątkowo kręta. W drugi meczu tej grupy Bułgaria pokonała Szwecję 3:2 i kosztem "Pomarańczowych" awansowała na trzecie miejsce w grupie. Wiceliderem tabeli pozostaje Szwecja, która do Francji traci trzy oczka.
W meczu outsiderów tej grupy Luksemburg pokonał Białoruś 1:0.