El. MŚ: Grecja rozbiła Gibraltar i zagra w barażu, dziewiąta wygrana Belgii

Kostas Koutsaftikis / shutterstock.com
Grecja rozbiła u siebie Gibraltar 4:0 (1:0) w najważniejszym wtorkowym meczu 10. kolejki grupy H eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Georgios Karaiskakis Stadium w Pireusie prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił strzałem głową Vassilios Torosidis. Po zmianie stron dwukrotnie do siatki przyjezdnych celnie przymierzył w niespełna trzy minuty Konstantinos Mitroglou, a efektowny sukces przypieczętował jeszcze Giannis Gianniotas.
Dzięki piątej wygranej w tych eliminacjach mistrzowie Europy z 2004 roku zakończyli zmagania w tej grupie na drugiej pozycji w tabeli i zagrają w barażach. Bezpośredni awans z pierwszego miejsca już wcześniej miała pewny Belgia.
"Czerwone Diabły" zakończyli kwalifikacje wysokim zwycięstwem nad Cyprem 4:0. Dla podopiecznych Roberto Martineza była to dziewiąta wygrana w tej grupie. Za plecami Belgów i Greków na kolejnych miejscach uplasowały się Bośnia i Hercegowina, Estonia, Cypr oraz Gibraltar.