El. MŚ: Islandia rozbiła Turcję i jest najbliżej mundialu

MediaPictures.pl/Shutterstock
Turcja przegrała przed własną publicznością z Islandią 0:3 (0:2) w piątkowym meczu 9. kolejki grupy I eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Zawody na Yeni Eskisehir Stadyumu prowadził Szymon Marciniak. Goście jeszcze przed przerwą wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie, a składne i szybkie akcje kończyli celnymi strzałami Johann Gudmundsson oraz Birkir Bjarnason. Przy obu tych golach asystował Jon Dadi Bodvarsson. Pięć minut po zmianie stron podwyższył jeszcze z bliska Kari Arnason.
Dzięki szóstej wygranej w tych eliminacjach zespół ze Skandynawii awansował na pozycję lidera tabeli, bowiem prowadząca dotychczas Chorwacja nieoczekiwanie zremisowała u siebie z Finlandią 1:1.
Drużyna z Bałkanów w ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z trzecią w klasyfikacji z Ukrainą, która ma jeszcze szansę nawet na bezpośredni awans. Współorganizatorzy Euro 2012 muszą jednak liczyć na porażkę Islandii u siebie z Kosowem i trzy punkty w konfrontacji z faworyzowanymi Chorwatami.
Szansę na grę w Rosji straciła już definitywnie drużyna z Azji Mniejszej, która po przegranej z Islandią spadła na czwartą lokatę w klasyfikacji.