El. MŚ: Niemcy rozbili Azerbejdżan. Dwa gole Goretzki

Steindy, wikicommons
Niemcy wygrali u siebie z Azerbejdżanem 5:1 (1:1) w meczu ostatniej kolejki grupy C eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Fritz Walter Stadion w Kaiserslautern prowadzenie gospodarzom zapewnił po dziewięciu minutach gry kapitalnym uderzeniem piętą Leon Goretzka. Wyrównał dwie minuty przed przerwą po świetnej indywidualnej akcji Ramil Szejdajew.
Dziewięć minut po zmianie stron strzałem głową zaskoczył golkipera gości Sandro Wagner, a po kolejnych dziesięciu minutach w podobny sposób celnie przymierzył Antonio Rudiger.
Zaledwie dwie później podwyższył Goretzka, tym razem kończąc skutecznie zagranie w pole karne od Leroya Sane. Okazały sukces przypieczętował jeszcze dziewięć minut przed końcem efektownym uderzeniem z dystansu Emre Can.
Podopieczni Joachima Loewa, którzy już wcześniej zapewnili sobie bezpośredni awans na mundial, zakończyli w ten sposób zmagania z kompletem zwycięstw i punktów.
Na drugiej pozycji uplasowała się Irlandia Północna. Zespół z Zielonej Wyspy zagra jeszcze w listopadowych barażach.
Dopiero na trzeciej lokacie finiszowali Czesi, a na czwartym miejscu Norwegia, która o trzy punkty wyprzedziła Azerów. Stawkę w tej grupie zamknęło San Marino, które doznało dziesięciu porażek.